Mnoho typů edukačních aktivit GHMP je organizováno přímo pro děti a často jsou zároveň určeny i všem ostatním věkovým kategoriím. Kromě toho, že sem mohou děti dorazit se svojí třídou v rámci interaktivních prohlídek pro školy, mohou se stát pravidelnými členy výtvarného kroužku ve výtvarném ateliéru nebo mohou dorazit se svými rodinami na speciální sobotní experimentální výtvarné akce v rámci cyklu „Tvořivé dialogy s uměním". Zúčastnit se mohou také mimořádných workshopů organizovaných ve spolupráci s jinými institucemi. Běžně zde pracujeme s dětmi všech věkových kategorií - a to i s těmi nejmenšími, kterým program vždy adekvátně přizpůsobíme, což platí i pro znevýhodněné skupiny dětí. číst dále

Příležitostně organizujeme tzv. "Duhový týden", sedmidenní prázdninovou akci pro děti a mládež všech věkových kategorií - jde o sérii interaktivních prohlídek v různých objektech GHMP spojených s následnou výtvarnou akcí.

V roce 2007 byly na Staroměstské radnici prezentovány práce našich návštěvníků, škol a především dětí na tříměsíční výstavě  s názvem "V síti dialogů".

Pro více informací a k rezervaci akcí se obracejte na níže uvedené kontakty.